Korepetycje
Program IB

Matematyka, fizyka, chemia na każdym poziomie!

Nasza szkoła została założona przez absolwenta programu IB!

"Jako absolwent programu IB wiem doskonale, że zaliczenie 6 przedmiotów, w tym co najmniej 3 na HL, napisanie labów, EE, internali, zaliczenie (w moim przypadku) 16 egzaminów pisemnych i kilku ustnych, to dość duże wyzwanie dla licealisty. Wiem też jak mało nauczycieli zna program IB. Dlatego założyłem Foster High - aby pomóc uczniom w tym trudnym zadaniu i wskazać wielokrotnie sprawdzone, bezpieczne drogi do osiągnięcia jak najwyższego overall'a na dyplomie IB"

Michał Szumski

założyciel Foster High

Pokonaj z nami wyzwania programu matury międynarodowej

Matura IB to przepustka do studiowania na najlepszych uczelniach zagranicznych. Dzięki niej możesz aplikować na Yale, Harvard, Oksford, Cambridge czy do wielu innych uczelni. Posiadając jej dyplom, możesz również uczestniczyć w międzynarodowych sympozjach, konferencjach, otrzymywać stypendia. Aby jednak zdać maturę międzynarodową, konieczne jest gruntowne i doskonałe przygotowanie. Takie zapewnią Ci korepetycje IB realizowane przez Foster High. Prowadzone są one przez doświadczoną kadrę nauczycieli, która wie, jaka wiedza i umiejętności są potrzebne do osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku.

Wybierz przedmiot

Wiemy jak wspierać uczniów IB

Foster High to...

Specjaliści programu IB

W naszej kadrze są absolwenci zarówno samego programu IB, jak i zagranicznych uniwersytetów oraz korepetytorzy specjalizujący się w programie IB. Nasi doświadczeni nauczyciele skutecznie pomagają uczniom w odnalezieniu się w tym angażującym systemie nauczania.

Swobodna atmosfera

Nasze lekcje wyróżniają się wysokim standardem nauczania i luźną atmosferą. Uczniowie chętnie przychodzą na korepetycje, a my z zadowoleniem je prowadzimy. Efektem tego jest nie tylko dobry wynik na dyplomie, ale także nawiązanie budującej relacji z nauczycielem.

Indywidualne podejście do każdego ucznia

W Foster High dostosowujemy proces nauki do indywidualnych potrzeb ucznia. Stawiamy nacisk na rozwój samodzielności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz krytycznego myślenia – cennych dla młodego człowieka kompetencji.

Foster Buddy

Opiekun dba o dostosowanie zajęć do potrzeb uczniów i rodziców. Wspiera uczniów w odkrywaniu ich talentów oraz wyborze kolejnych kroków na drodze rozwoju edukacyjnego i zawodowego. Możesz zgłosić się do niego z każdym (nie)typowym problemem. Wesprze i pomoże znaleźć rozwiązanie.

O nas

lat doświadczenia
0 +
uczniów zaufało nam i naszej metodologii
0 +
godzin zrealizowanych lekcji
0 +
uczniów kontynuuje naukę po pierwszym miesiącu
0 %
uczniów kontynuuje naukę po pierwszym miesiącu
0 %
Chłopak i dziewczyna na maturze miedzynarodowej

Jak odpowiadamy na Wasze problemy?

Przejście ze szkoły podstawowej do liceum, i to na dodatek w ramach międzynarodowego programu nauczania, to wiele nowych wyzwań – zaawansowany materiał w języku obcym, niespotykane dotąd przedmioty, zupełnie nowe środowisko. 

Przy pomocy doświadczonego korepetytora odnalezienie się wśród tych nowych, specyficznych wymagań może być znacznie łatwiejsze. Dzięki temu, że jesteśmy na bieżąco ze standardami egzaminów i zadań, możemy pomóc uczniom IB w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z wyzwaniami tej formy edukacji. 

Na naszych zajęciach dajemy uczniom przestrzeń do zadawania pytań, uczymy ich samodzielności w działaniu, pomagamy uczniom w rozumieniu trudnych koncepcji i wyjaśniamy omawiany materiał. Zwracamy uwagę na dopasowanie procesu nauki do ucznia, tak by nauka odbywała się sprawnie i przynosiła satysfakcjonujące efekty. 

Program IB znacząco różni się od standardowego, polskiego programu nauczania. Obejmuje on nie tylko szeroki zakres treści, ale i praktycznych umiejętności. W programie IB uczniowie pracują nad wieloma czasochłonnymi projektami. Zajęcia odbywają się w języku angielskim, co wymaga znajomości tego języka na poziomie zaawansowanym. 

Nasza szkoła korepetycji pomaga w odnalezieniu się w programie IB. Zachęcamy uczniów do rozpoczęcia nauki od prostych zadań, aby na starcie mogli zyskać pewność siebie i doświadczenie w pracy z programem IB. Dzięki dodatkowym lekcjom w języku angielskim bariera językowa z czasem przestaje być problemem. Podczas korepetycji korzystamy z własnych zbiorów zadań stworzonych specjalnie dla klas IB w języku angielskim. Razem możemy omawiać najlepsze strategie nauki i podejścia do zadawanych zadań, tak by ułatwić proces przyswajania wiedzy. 

Jesteśmy dla Was wsparciem w organizowaniu swojej pracy nad konkretnymi projektami i zagadnieniami. Wszystko w trosce o to, abyście odnaleźli właściwy dla siebie tryb nauki.

Przekonanie, że te zagadnienia są zbyt trudne, może wynikać z braku odpowiedniego wyjaśnienia i aktywnego towarzyszenia uczniom w nauce. 

W trakcie naszych zajęć skupiamy się na tym, aby uczniowie zrozumieli temat od podstaw, a nie tylko zapamiętali najważniejsze wzory. Dzięki temu mają szansę zrozumieć, dlaczego dana zasada działa i jak działa, a potem pełniej i swobodniej korzystać ze zdobytej wiedzy. 

Dopasowujemy nasze podejście do każdego ucznia, dzięki czemu mogą oni zdobyć wiedzę i umiejętności z większą pewnością siebie. Rozwiązując zadania na zajęciach, podążamy wraz z uczniami za ich tokiem rozumowania i razem identyfikujemy braki. Dzięki poznaniu trudności i specyficznych sposobów rozumowania każdego ucznia jesteśmy w stanie odpowiednio pokierować jego procesem nauki. Dopasowany do ucznia sposób nauczania, skutkuje lepszym zrozumieniem omawianych zagadnień oraz zwiększeniem pewności siebie i swoich kompetencji.

Co mówicie o naszych korepetycjach IB?

“Jako tegoroczna maturzystka programu IB jestem ogromnie zadowolona z zajęć w Foster High. Korepetycje z matematyki prowadzone przez Kubę, odbywały się w swobodnej atmosferze co było dla mnie bardzo pomocne w przyswajaniu wiedzy. Wszystkie zadania były tłumaczone w zrozumiały, cierpliwy i spokojny sposób. Nie brakowało oczywiście ogromu motywacji do pracy i wsparcia. Dzięki zajęciom u Kuby matematyka stała się bardziej przyjazna i przed samymi egzaminami czułam się bardzo dobrze przygotowana. Szczerze polecam Foster High!”

Agata P., uczennica

Przez całą klasę maturalną w programie IB z matematyką AI SL oraz fizyką SL pomagał mi pan Bartosz E. Bardzo wygodną i efektywną opcją było to, że z jednym nauczycielem mogłam omawiać dwa przedmioty. Pozwoliło to dostosować przebieg lekcji do moich indywidualnych potrzeb w danym momencie. Dzięki korepetycjom udało mi się nie tylko poprawić oceny, ale co najważniejsze zrozumieć materiał i ćwiczyć rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych. Polecam Foster High, a w szczególności zajęcia z panem Bartoszem E.

Julia P., uczennica

W foster high przygotowywałem się do matury IB z fizyki HL i matematyki AA HL. Łukasz S. z którym współpracowałem zawsze był pomocny. Tematy tłumaczył bardzo efektywnie ale i też dogłębnie, przyjemnie mi się słuchało jak Łukasz tłumaczył zagadnienia z fizyki, dzięki temu byłem w stanie z łatwością nadrobić zaległości. Wiele zadań robiliśmy na lekcjach i jak nie wiedziałem jak podejść do niektórych problemów to Łukasz mnie naprowadzał bez podawania zbyt wielu informacji, co pozwala na dalsze zastanowienie się, sprzyja nauce i samodzielności. Łukasz był zawsze miły i lekcje były przyjemne, dzięki lekcjom byłem w stanie dostać wyższe wyniki niż się spodziewałem, 7 i 6. Polecam foster high a w szczególności Łukasza.

Dominik Malky, uczeń

Warianty korepetycji

Online

Korepetycje online odbywają się przy wykorzystaniu komunikatora video, wirtualnej tablicy oraz zapewnionego przez nas na czas nauki w Foster High, tabletu graficznego. Komfort lekcji, które odbywać się mogą z każdego miejsca na świecie.​

Stacjonarne

Uczniów z Warszawy, Krakowa i Lublina zapraszamy do zapisów na zajęcia stacjonarne. Zapewniamy komfortowe biura wyposażone w zdrowe przekąski i ciepłe napoje. Nasze oazy w centrum miast polecamy zwłaszcza na zajęcia grupowe.​

Indywidualne

Standardowy rodzaj zajęć. Klasyczne korepetycje 1 na 1, znane i lubiane. W szczególności polecane dla uczniów o specyficznych potrzebach lub w przypadkach nagłych i kryzysowych.​

Grupowe

Lekcje w małych grupkach (2-4 os.) to ulubiony typ zajęć naszych uczniów i nauczycieli. Słyną z wyśmienitej atmosfery. Uczniowie uczęszczający na zajęcia w grupach uczą się od siebie nawzajem, mają wsparcie przy pracach domowych i większą motywację do nauki.​

Po polsku

Również zajęcia z programu IB realizować możemy w języku polskim.

Po angielsku

Wielu uczniów programu IB decyduje się na zajęcia premium prowadzone po angielsku.

My wybieramy nauczyciela

Wybór nauczyciela to kluczowa sprawa, jeśli chodzi o korepetycje. Dlatego oferujemy możliwość doboru charakterów ucznia i nauczyciela przeprowadzając testy osobowości, dla osób chętnych.​

Ty wybierasz nauczyciela

Korepetytor z polecenia? A może po przejrzeniu naszej kadry ktoś wyjątkowo przypadł Wam do gustu? W ramach zajęć premium oferujemy możliwość wyboru nauczyciela.​

Ile kosztują nasze korepetycje?

Zapisz się na zajęcia

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Blog wujka Fostera