Jakie pytania najczęściej
nam zadajecie?

Długość, forma i terminy zajęć

Zajęcia cykliczne odbywają się co najmniej raz w tygodniu w stałym terminie (np. wtorek 14:00). Na ogół oznacza to 4 lub 5 lekcji cyklicznych w miesiącu. Są płatne z góry za dany miesiąc gotówką lub przelewem.

Zajęcia niecykliczne są jednorazowe lub umawiane doraźnie, bez stałego terminu zajęć. Każde zajęcia niecykliczne są droższe o 30 zł.

Tak, istnieje możliwość umówienia się na zajęcia próbne. Jest to dobre rozwiązanie, gdy nie jesteśmy jeszcze zdecydowani, czy korepetycje będą dla nas odpowiednie lub chcemy sprawdzić, czy dany nauczyciel będzie spełniał nasze potrzeby. Zajęcia próbne traktujemy jako jednorazowe zajęcia, które możemy dalej kontynuować w formie zajęć cyklicznych.

Tak, w naszej ofercie oprócz zajęć indywidualnych istnieje również możliwość zajęć w grupach 2-, 3- lub 4-osobowych, wówczas cena za zajęcia dla jednego ucznia jest niższa (zgodnie z cennikiem). Na zajęcia grupowe zapraszamy głównie kolegów i koleżanki z klasy, zwłaszcza maturzystów. Warunkiem zajęć grupowych jest ten sam poziom przerabianego przez uczniów materiału.

Zajęcia stacjonarne odbywają się w naszych biurach, specjalnie przygotowanych pod korepetycje, mieszczących się w samym centrum Warszawy, Krakowa oraz Lublina. W ofercie naszej firmy mamy również zajęcia online, które realizować możecie z dowolnego miejsca na świecie.

Niestety nie dojeżdżamy do uczniów, ale zachęcamy do zajęć w formie online, które cieszą się u nas dużą popularnością.

Zajęcia online prowadzimy przez Skype przy wykorzystaniu tablic wirtualnych. Wszyscy nasi nauczyciele prowadzący zajęcia online są wyposażeni w odpowiedni sprzęt (przede wszystkim w tablety graficzne) i oprogramowanie potrzebne do prowadzenia skutecznych lekcji online oraz zostali w tym celu przeszkoleni. Wszyscy uczniowie, którzy z przeszli z lekcji stacjonarnych na lekcje online, są z tych lekcji równie zadowoleni.

Tablet graficzny jest idealnym uzupełnieniem zajęć online i sprawia, że zajęcia są efektywniejsze. Dlatego nasza szkoła oferuje wypożyczenie tabletu swoim uczniom. Po wpłaceniu kaucji uczniowie otrzymują urządzenie i mogą z niego korzystać przez cały okres nauki. My zobowiązujemy się odkupić tablet na koniec nauki i zwrócić kaucję.

Z doświadczenia wiemy, że najbardziej efektywne są zajęcia trwające 120 minut. Daje to wystarczająco czasu na sprawdzenie pracy domowej i przerobienie nowego materiału. W ofercie mamy również opcję zajęć trwających 90 minut oraz dopuszczamy możliwość krótszych zajęć (60 minut) dla najmłodszych pociech, których możliwości koncentracji są mniejsze. Krótsze zajęcia sprawdzają się również przy konsultacjach do prac pisanych w ramach programu IB, tj. EE, IA oraz TOK.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli. Możliwe są zarówno zajęcia w godzinach porannych, jak i wieczornych. Zawsze staramy się dobrać jak najbardziej dogodny termin zajęć.

Od samego rana do późnego wieczora. Termin zajęć dopasowujemy do ucznia w ramach dostępności naszych nauczycieli.

Tak, niektórzy nasi nauczyciele pracują również w weekendy. Nie wiąże się to ze wzrostem ceny.

Tak, nasza szkoła funkcjonuje również w czasie wakacji. Jest to dobry czas na nadrobienie zaległości lub przygotowanie się do rozpoczęcia nauki na kolejnym etapie edukacji, zwłaszcza dla uczniów rozpoczynających program IB.

Tak, aby odwołać lub przełożyć zajęcia należy skontaktować się ze swoim nauczycielem minimum 24 godziny przed planowanymi zajęciami. W innym przypadku płatność za zajęcia przepada.

Tak, w każdym momencie można ją zmienić – wystarczy jedynie poinformować swojego nauczyciela o chęci zwiększenia lub zmniejszenia liczby zajęć. Należy pamiętać, że zajęcia rzadsze niż raz w tygodniu są droższe o 30 zł oraz nie gwarantują stałego terminu.

Nauczyciele

W gronie naszym nauczycieli są zarówno wieloletni wykładowcy polskich uczelni, absolwenci kierunków ścisłych, jak również studenci. Łączy ich – profesjonalizm, pasja oraz indywidualne podejście do ucznia. Wszyscy nasi nauczyciele przechodzą wewnętrzne szkolenie. Indywidualnie dopasowujemy do potrzeb ucznia odpowiednią osobę, zawsze jednak pozostawiamy Państwu możliwość zmiany nauczyciela.

Tak, jeśli chcieliby Państwo umówić się na zajęcia do konkretnego nauczyciela, rekomendujemy usługę premium. Cena lekcji premium jest o ok. 20% wyższa od ceny zajęć standardowych. Wszystkich naszych nauczycieli znajdą Państwo na podstronie “Kto uczy?”.

Tak, dane kontaktowe nauczyciela są udostępnione uczniom i rodzicom w mailu powitalnym wysyłanym po ustaleniu terminu zajęć.

Tak, na życzenie ucznia lub rodzica możemy dokonać takiej zmiany.

Oferta

Nasz autorski kurs maturalny rozpoczynamy od sprawdzenia wiedzy ucznia z podstaw przedmiotu niezbędnych do przystąpienia do kursu, a w razie braków, uzupełniamy je. Następnie przystępujemy do przerabiania specjalnie przygotowanego przez nas kursu maturalnego.

Kursy maturalne, a dokładnie nasze autorskie Foster Booki, zostały stworzone przez naszych nauczycieli z myślą o korepetycjach, dlatego wszystkie ich rozdziały składają się z 2 zestawów – zadań na lekcje oraz na pracę domową.

Na koniec kursu, przed maturą, każdy uczeń rozwiązuje arkusze maturalne. Podczas tej końcowej pracy uczniowie co lekcję, w ramach pracy domowej, mają za zadanie rozwiązać kilka arkuszy maturalnych. Na kolejnej lekcji wyjaśniane są te zadania, które uczniowi sprawiły trudność. 

Na dokładne przerobienie naszego kursu (przy założeniu cotygodniowych zajęć) uczeń potrzebuje całego roku szkolnego w klasie maturalnej. Dlatego też polecamy zgłaszać się do nas na początek roku szkolnego, żeby później na spokojnie móc przerobić cały materiał i pewnie podejść do egzaminów.

Tak, w naszej ofercie znajduje się pomoc przy pisaniu Internal Assessment z matematyki i fizyki. Konsultacje prowadzą nasi najlepsi nauczyciele, którzy moderują kilkadziesiąt prac każdego roku. Takie zajęcia odbywają się w formie online przez Skype. Długość pierwszych konsultacji zależy od poziomu IB oraz etapu pisania pracy. Nasi nauczyciele mogą pomóc na każdym etapie pisania pracy. Uczniowie pozostają z nimi w kontakcie i umawiają się na kolejne spotkania w miarę potrzeb.

Aby zapisać się na zajęcia, prosimy skorzystać z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie (‘Zapisz się’ w prawym górnym rogu strony).

Tak, nauka do poziomu rozszerzonego z założenia zawiera w sobie również poziom podstawowy. Jeżeli jednak nauczyciel stwierdzi, że uczeń ma wyraźne braki w wiedzy na poziomie podstawowym, to są one wówczas uzupełniane na początku nauki, a dopiero później przerabiany jest poziom rozszerzony.

Tak, istnieje taka możliwość w zależności od dyspozycyjności ucznia i dostępności nauczyciela.

Tak, istnieje możliwość pobierania korepetycji z więcej niż jednego przedmiotu. Zajęcia te mogą odbywać się tego samego dnia bądź w innym terminie w zależności od dyspozycyjności ucznia i naszych nauczycieli.

Uczymy na wszystkich poziomach – od materiału szkół podstawowych, po przygotowanie do matury podstawowej i rozszerzonej w liceum, kończąc na materiale uczelni wyższych. Nie mamy dolnego progu wieku uczniów. W naszej kadrze mamy nauczycieli, którzy specjalizują się w pracy z uczniami szkół podstawowych, więc na pewno dobierzemy odpowiedniego nauczyciela.

Tak, prowadzimy zajęcia dla studentów. Tematyka zadań przerabianych na poziomie akademickim jest bardzo różnorodna, więc zawsze na początku współpracy prosimy o przesłanie niezbędnych materiałów. Na tej podstawie jesteśmy w stanie dobrać z naszej kadry najlepszego specjalistę w danej dziedzinie.

Tak, wśród naszej kadry mamy nauczycieli z doświadczeniem w przygotowywaniu do konkursów i olimpiad.

Tak, z powodzeniem prowadzimy zajęcia wspierające w nauce uczniów, którzy uczą się w ramach edukacji domowej. Zachęcamy do zapisania się na takie zajęcia w godzinach rannych i okołopołudniowych. Częstotliwość zajęć może być dostosowana do aktualnych potrzeb ucznia. Nasi nauczyciele mogą zastąpić nauczycieli szkolnych, zadbać o realizację treści programowych i przygotować uczniów do egzaminów klasyfikacyjnych.

Podczas zajęć korzystamy przede wszystkim z naszych autorskich Foster Booków, jak również najnowszych podręczników i zbiorów zadań. W celu osiągania maksymalnej skuteczności naszych lekcji, w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w nauczaniu indywidualnym, przygotowaliśmy dla licealistów nasz własny zbiór zadań, znany jako Foster Book. Foster Booki dla klas polskich stworzone zostały zarówno dla poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego, a dla klas programu IB z podziałem na poziomy SL AI, SL AA, HL AI, HL AA. Zadania w każdym dziale podzielone są na dwie sekcje – do pracy z nauczycielem na zajęciach oraz na pracę domową.

Zajęcia z fizyki i chemii opieramy na najnowszych podręcznikach i zbiorach zadań oraz dodatkowych, również autorskich materiałach, które mamy nadzieję z czasem przerodzą się w kolejne Foster Booki.

Pomocy udzielają absolwenci uczelni zagranicznych. Nasza usługa obejmuje: pomoc przy wyborze uczelni wyższej oraz kierunku, doradztwo w dziedzinie budowania wizerunku aplikanta (m.in pomoc przy Personal Statement), doradztwo w aspektach ekonomicznych studiów zagranicznych (m.in. ocena kosztów nauki oraz kosztów życia), pomoc przy aplikacji o stypendia, pożyczki studenckie oraz zakwaterowanie, pomoc w komunikacji z zagranicznymi uniwersytetami oraz wsparcie podczas całego procesu aplikacyjnego.

Nasza oferta nie przewiduje pomocy uczniom/studentom w trakcie sprawdzianów/egzaminów czy rozwiązywania za nich zadań. Zachęcamy jednak do umówienia się na nasze korepetycje, po których uczniowie bez problemu sami zdają egzaminy.

Zapisy na zajęcia

Aby zapisać się na zajęcia, prosimy skorzystać z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie – ‘Zapisz się’ w prawym górnym rogu strony. Nasza koordynatorka dobierze właściwego nauczyciela, ustali dogodny termin zajęć i będzie się kontaktować z propozycją terminów.

Nie, nie podpisujemy żadnych umów wiążących nas czasowo. Jedynie wraz z mailem powitalnym przesyłamy do zapoznania się i podpisania przez ucznia oraz rodzica nasz regulamin zajęć.

Tak, prosimy o zgłoszenie potrzeby wystawienia faktury i przesłanie danych na nasz adres mailowy: info@fosterhigh.pl

Opłaty

Cena zależy od tego czy zajęcia mają być stacjonarnie (mamy biura w Warszawie, Krakowie i Lublinie) czy online, indywidualne czy grupowe, czy są to zajęcia dla programu polskiego czy programu matury międzynarodowej oraz od jakiej długości są zajęcia. Ceny poszczególnych zajęć znajdziesz w zakładce “Cennik”.

Standardowo zajęcia są opłacane z góry za cały miesiąc po otrzymaniu mailowego podliczenia – przelewem na wskazane konto lub gotówką do rąk nauczyciela.

Jedyną możliwością płatności za zajęcia co lekcję jest płatność gotówką do rąk nauczyciela. Wybór tej formy płatności oznacza, że do każdej ceny doliczamy 30 zł.

Dla płatności z góry przesyłamy na początku każdego miesiąca maila z wykazem zrealizowanych zajęć, odnotowanych wpłat oraz kwotę do opłacenia za kolejny miesiąc uwzględniającą ewentualną nadpłatę lub niedopłatę z miesiąca poprzedniego.

Jednorazowe zajęcia są droższe o 30 zł w stosunku do cen zajęć cyklicznych (odbywających się co najmniej raz w tygodniu) podanych w cenniku.